PILAŘSKÁ VÝROBA

Dřevovýroba WIMMER s.r.o. nabízí výrobu a prodej stavebního i truhlářského řeziva. Zakázková pilařská výroba WIMMER zahrnuje široký sortiment produktů mezi, které patří dřevěné palubky, stavební fošny, hoblovaná prkna, dřevěné hranoly, střešní latě, plotovky, trámy na pergolu či paletové přířezy a mnoho dalších produktů ze dřeva.

 • Široký sortiment stavebního a truhlářského řeziva.
 • Certifikovaná kvalita výroby.
KONTAKTUJTE NÁS
Pilařská výroba - Příbram | Dřevovýroba Wimmer

Výroba truhlářského a stavebního řeziva

Truhlářské a stavební řezivo vyrábíme v různých rozměrových provedeních a volitelných úpravách. Vyberte si palubky pro obkladové, podlahové, srubové i fasádní použití, hoblovaná podlahová prkna či kusové i lepené hranoly, trámy, plotovky a další produkty. Dřevovýroba WIMMER provádí kompletní zpracování dřeva od pořezu kulatiny, přes výrobu stavebního a truhlářského řeziva až po jeho sušení, lepení i tlakovou impregnace dřeva.

Vyrábíme:

 • palubky – obkladové, podlahové, fasádní
 • prkna – hoblovaná, podlahová, terasová
 • hranoly – kusové, lepené, KVH
 • fošny
 • latě
 • plotovky
 • trámy
 • paletové přířezy
 • a další produkty pilařské výroby

Prostřednictvím vlastního CNC obráběcího centra provádíme povrchové frézování a vrtání pro přípravu konstrukčních spojů.

Pilařská výroba začíná tříděním kulatiny

Výrobní cyklus začíná tříděním kulatiny. Dřevo se v celých délkách vykrátí a podle tloušťky i délky se vytřídí na jednotlivé skládky. Třídění dřevní kulatiny má zásadní význam pro navazující výrobu řeziva a pro maximální výtěž suroviny. Operaci provádí jeden pracovník za pomoci manipulační a třídící linky Baljer Zembrod. Pečlivý výběr dřevní suroviny, kterou výhradně odebíráme z českých lesů, má významný vliv na kvalitu vyráběného řeziva.

Pořez kulatiny

Po roztřídění následuje pořez kulatiny na rámové pile, na které vzniká základní prisma a neomítané boční řezivo. K zpracování prismy se dále používá kotoučová rozmítací pila nebo opět rámová pila. Hladký a kvalitní řez, stejně jako vysoká rozměrová přesnost řeziva je dána osazením kotoučové pily špičkovými SK plátky. Pro dosažení vysoké kvality na rámových pilách používáme profesionální stelitované nástroje. Významnou roli v této fázi dřevařské výroby hraje vysoká kvalifikace a zkušenost obsluhy strojů na výrobní lince. Kvalita našich zaměstnanců a celé pilařské výroby je pravidelně prověřována odbornou certifikací.

Třídění řeziva

Vyrobené řezivo je na třídícím dopravníku rozděleno na středové a boční. Středové řezivo se dále kvalitativně třídí a ukládá dle požadavků na další použití. Omítané boční řezivo se zkracuje na zkracovací pile a ukládá do paketů pro další zpracování nebo prodej. Neomítané boční řezivo se po vykrácení posunuje na omítací linku, kde se omítá na požadovanou šířku.

Objednejte si truhlářské a stavební řezivo

Objednejte si terasová a podlahová prkna, palubky a další stavební i truhlářské řezivo přímo od výrobce. Napište nám přes kontaktní formulář a získejte ceník pilařské výroby. Dřevovýroba WIMMER se nachází v obci Lazsko nedaleko města Příbram.

  

  

Modernizace technologie výroby za přispění Evropského fondu pro regionální rozvoj

eu