VAKUOTLAKOVÁ IMPREGNACE DŘEVA

Tlaková impregnace dřeva patří nejúčinnějším způsobům ochrany dřeva. Vakuotlaková impregnace chrání dřevo proti plísním, vlhkosti, škůdcům, houbám, dřevokaznému hmyzu. Ochraňte dřevo na dlouhá léta, využijte vakuotlakové impregnování.

  • Nejúčinnější způsob ochrany dřeva.
  • Hygienická a ekologická nezávadnost.
KONTAKTUJTE NÁS
Tlaková impregrace - Příbram | Dřevovýroba Wimmer

Ochrana dřeva tlakovou impregnací

Moderní a efektivní impregnace dřeva poskytuje maximální ochranu s minimálním ekologickou zátěží. Škůdci, plísní a dřevokaznými houbami je nejvíce ohroženo dřevo, které je v kontaktu s půdou a vystaveno vlhkosti. Maximálně účinnou ochranu poskytuje ochranný přípravek na dřevo Wolmanit řady CX-10. Látka Wolmanit CX-10 neobsahuje soli chromu a je aplikovatelná vakuotlakovou impregnací.

Co je to tlaková impregnace?

Tlaková impregnace dřeva neboli také vakuotlaková impregnace představuje speciální technologický proces, během kterého je látka Wolmanit CX-10 pomocí podtlaku aplikována do dřeva. Podtlak umožňuje hloubkové aplikování účinných látek až do nitra dřeva. Hloubková impregnace chrání dřevo proti dřevokazným houbám, červotočům, škůdcům a plísním, stejně jako proti dřevokaznému hmyzu.

Účinná ochrana proti:

  • hmyzu
  • houbám
  • plísním
  • škůdcům
  • červotočům

Tlaková impregnace je vhodná na terasová prkna, stavební řezivo, krovy, trámy, plotovky, zahradní nábytek a další dřevěné produkty z pilařské výroby řeziva, které jsou v kontaktu s půdou nebo vystaveny povětrnostním vlivům.

Výhody hloubková impregnace

Oproti povrchovým nátěrům je hloubková impregnace mnohonásobně účinnější a vyniká dlouhodobým působením. Hlavní výhodou vakuotlakové impregnace je maximálně účinná ochrana a hygienická i ekologická nezávadnost. Díky tomu je impregnace vhodná pro dřevo jak v exteriéru, tak i v interiéru.

Přípravek Wolmanit CX-10 výborně proniká hluboko do struktury dřeva, které po impregnaci získá zelenou barvu. Předností je dlouhodobá ochrana dřeva při použití malého množství přípravku. Kvalitu našich prací dokládá řada certifikátů kvality.

Výhody

  • Hygienická a ekologická nezávadnost.
  • Vhodné pro dřevo, které je trvale v kontaktu s půdou nebo dlouhodobě vystavené vlivu přírodních podmínek.
  • Vysoká vydatnost přípravku – k ochraně dřeva postačí malá koncentrace.

Ochraňte řezivo na dlouhá léta

Přejete si, aby stavební řezivo bylo dlouhodobě ochráněno před škůdci a plísněmi? Využijte vakuotlakovou impregnaci dřeva od Dřevovýroby WIMMER Příbram. Provádíme tlakové impregnování trámů, fošen, prken, plotovek a dalšího řeziva z našeho sortimentu. Pro více informací a ceně impregnace nám napište přes kontaktní formulář nebo e-mail. Podívejte se také na nabídku CNC obrábění dřeva.

Modernizace technologie výroby za přispění Evropského fondu pro regionální rozvoj

eu